آهن پخش , قیمت آهن , وبلاگ اینترنتی آهن

فروش آنلاین آهن , قیمت روز میلگرد , آهن آنلاین , میلگرد, قیمت میلگرد ,قیمت آهن , ورق سیاه , آهن اصفهان

آهن پخش , قیمت آهن , وبلاگ اینترنتی آهن

فروش آنلاین آهن , قیمت روز میلگرد , آهن آنلاین , میلگرد, قیمت میلگرد ,قیمت آهن , ورق سیاه , آهن اصفهان

پیوندها
پیوندهای روزانه

۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۹ ثبت شده است

 

آشنایی با تیرآهن معمولی (IPE) و مشخصات فنی آن


استفاده از فولاد در حال حاضر در اجرای سازه های اسکلت فلزی به دلیل استحکام بالای فولاد در کشش و فشار اعمال شده به سازه صورت می گیرد. تیرآهن نیز از جمله مقاطع پرکاربرد و مهمترین نوع پروفیل های ساختمانی در ساخت و ساز است که انواع متعددی نیز دارد.

کاربرد ورق سیاه و ورق روغنی - ورق روغنی چیست؟
فرآیند تولید تیرآهن


در ابتدا شمش ها را توسط یک جک هیدرولیکی در ردیف های مشخص به داخل کوره ها هدایت می کنند و کوره را در دمای 1100 درجه سانتی گراد جهت نورد آماده می کنند. سپس شمش های پخته شده روی رول ها قرار می گیرند و به طرف مرحله رافینگ هدایت می شوند. مرحله رافینگ در سه مرحله از قطر شمش ها کاسته و به طول آن می افزاید و بعد از مرحله رافینگ (استندها) قفسه های نورد قرار دارند که این مرحله متشکل از 10 تا 18 استند با کالیبر مشخص می باشد مرحله آخر نورد قسمت قیچی متراژ جهت برش محصولات تولید شده در طول های مشخص بکار برده می شود سپس محصولات تولیدی در زیر گیوتین های بسته بندی به طول 12 متری طبق استاندارد برش داده می شوند.

Ipn Ipe Iron H Section Q235 Steel H Profile Bar - Buy High Quality ...

روش‌های برش تیرآهن


برش تیرآهن به دو روش صورت می گیرد که عبارتند از:

1-برش به روش کوپال
این روش توسط دستگاه قطع کن سنگین صورت می‌گیرد که مجهز به برش گیوتین است که انواع پروفیل های فولادی را در امتداد خط منکسر قطع می‌نماید


2-برش به روش برنول
برش به وسیله‌ی لوله‌ی برنول صورت می‌گیرد که شعله‌ی بنفش رنگی که از گاز استیلِن و اکسیژن تولید شده را منتشر می‌نماید. این نوع برش تحت عنوان هوابرش نیز نامیده می شود.

لیست انواع تیرآهن

تیرآهن ها دارای انواع مختلف و با مشخصات هندسی و کاربری متفاوتی می باشد که عبارتند از:

1-تیرآهن معمولی (IPE)
تیرآهن معمولی (I Profile European) یا تیرآهن بال نیم پهن با سطح مقطع I شکل در ایران کاربرد زیادی دارد. این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید می‌شود. مشخصات تیرآهن معمولی، ثابت بودن ضخامت بال است. انواع سایز تیرآهن معمولی در کارخانجات با ارتفاع مقطع 80 تا 600 میلیمتر تولید می شود. این تیرآهن محصولی از نورد گرم فولاد با مقطع عرضی معین که از قسمت میانی به نام جان و دو لبه موازی به نام بال تشکیل شده است‌.
Ipe Standard Prime Structural Mild H Iron Beam H Steel - Buy H Iron ...

https://www.asroon.ir/products/detail/%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C-/110/view/
2-تیرآهن نرمال (INP)
تیرآهن نرمال (I Normal Profile) با سطح مقطع I شکل که ضخامت بال آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می یابد و تفاوت اصلی آن با تیرآهن معمولی در ضخامت بال است. مشخصه این تیرآهن طبق استاندارد کارخانجات روسیه و چین می باشد. تیرآهن نرمال در کارخانجات با ارتفاع مقطع 80 تا 600 میلیمتر تولید می شود.
کاربرد تیرآهن نرمال در چند سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است که این امر به دلیل عملکرد سازه ای بهتر تیرآهن معمولی (IPE) نسبت به تیرآهن نرمال و همچنین تولید انبوه تیرآهن معمولی در کشور و کاهش خروج ارز از کشور می باشد.

Sell INP iron by CV. Indo Jaya Sentosa,Cheap Price
3-تیرآهن بال پهن (IPB)
تیرآهن IPB (I Profile Broad) یا هاش (H) یا تیرآهن های عریض که در آنها طول بال ها نسبت به تیرآهن   IPE افزایش یافته و تیر آهن بال پهن نامیده می شوند. تیرآهن هاش در کارخانجات با ارتفاع مقطع 100 تا 1000 میلیمتر تولید می شود. تحمل تیرآهن بال پهن تک نسبت به تیرآهن معمولی تک در برابر اعمال بارهای وارد بیشتر است.
HEB (IPB) Beams, IPB Profiles HEB Beam

کاربرد تیرآهن معمولی (IPE)
1-ساخت تیر به صورت تک و دوبل به عنوان تیر اصلی برای اتصال به ستون و تیر فرعی برای اتصال به تیرهای اصلی

2-ساخت ستون ها

3-ساخت اعضای خرپاها

4-ساخت نعل درگاه ها

5-پوشش سقف ها به صورت تیرهای فرعی و اصلی (پل یا شاهتیر)

6-ساخت پل های لانه زنبوری

7-اتصال دو تیر عرضی در سقف یا خرپای سقف به عنوان تیر کلاف

معایب و مزایای تیرآهن


تیرآهن نیز مانند سایر مقاطع فولادی دارای مزایا و معایبی است که به شرح زیر می باشد:مزایای تیرآهن معمولی


۱- بعد از اتمام اجرای سازه امکان تقویت تیرها وجود دارد.
۲- اتصال چندین قطعه به یکدیگر توسط تیرآهن امکان‌پذیر  می باشد.
۳- این قطعات به صورت پیش ساخته در کارخانه‌ها موجود هستند.
۴- اجرا و نصب تیرآهن سرعت بالایی دارد.
۵- تیرآهن در ارتفاع زیاد کاربرد فراوانی دارد.


معایب تیرآهن


۱- تضعیف در دمای بالا (آتش سوزی): با بالا رفتن دما در شرایط آتش سوزی مقاومت ساختمان‌های فلزی کاهش می‌یابد. اگر در شرایطی دمای اسکلت فلزی از دمای ۵۰۰ به دمای ۶۰۰  درجه سانتی گراد افزایش یابد باعث به خطر افتادن تعادل ساختمان می شود.

۲- خوردگی فلزات در برابر عوامل خارجی (رطوبت): قطعات فلزی استفاده شده در ساختمان‌ها در برابر شرایط جوی از خود واکنش نشان داده و باعث کاهش ابعاد قطعات فلزی و خوردگی فولاد می‌شود، به این ترتیب مخارج محافظت و نگهداری ساختمان افزایش می یابد.  پدیده زنگ زدگی در فولاد باعث خوردگی فولاد و در شرایط اضطراری باعث تخریب سازه و تحمیل خسارات جانی و مالی فراوانی می شود. اگر سازه اسکلت فلزی در مناطق با رطوبت زیاد مانند بنادر اجرا شده باشد جهت پیشگیری از پدیده مخرب زنگ زدگی، رنگ آمیزی قطعات سازه اسکلت فلزی توسط رنگ های ضد زنگ (سُرنج) باعث کاهش چشمگیر اثر مخرب رطوبت بر سازه اسکلت فلزی می شود

۳-تمایل قطعات فلزی به کمانش: تمایل قطعات فلزی به کمانش به ویژه در ستون های بلند (لاغر) از نقاط ضعف این محصولات می باشد.

۴- اتصال نامناسب قطعات: اتصال قطعات فلزی به 3 روش اتصال جوشی، پیچی و پرچی صورت می گیرد  اما در کشور ما اغلب اتصالات با جوش صورت می‌گیرد که در این میان به دلیل عدم مهارت برخی از جوشکاران و عدم کنترل توسط مهندسین ناظر بعدها پس از بهره برداری از ساختمان اسکلت فولادی در ساختمان مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

https://www.asroon.ir/products/detail/میلگرد-آجدار/101/view/
تیرآهن لانه زنبوری
تیرآهن لانه زنبوری نوعی از تیرآهن است که به منظور افزایش مقاومت خمشی در تیرهای نرمال آن ها را به شکل لانه زنبور برش می دهند. این تیرآهن جزو تیرآهن های نورد شده در کارخانه نمی باشد. دلیل نام گذاری تیرآهن لانه زنبوری ماهیت تصویری این محصول می باشد. فضاهای خالی موجود در جان تیر آهن چون لانه زنبور است و وجود همین لانه های زنبوری شکل علت اصلی نامگذاری محصول می باشد. تولید تیرآهن لانه زنبوری کارگاهی می باشد و فروش تیرآهن لانه زنبوری غیرمعمول می باشد. در نقشه ها معمولاً علامت اختصاری تیرآهن لانه زنبوری با حروف (CNP) نمایش داده می شود.

نحوۀ طراحی تیر لانه زنبوری
ابتدا جان تیرآهن نورد شده را به صورت زیگزاگ بریده، سپس قطعات به دست آمده به اندازه یک دندانه نسبت بهم جابجا می شوند. در نهایت با جوش نفوذی کامل اتصال را کامل می کنند. در تیرهای لانه زنبوری تعیین ارتفاع تیر و شکل حفرۀ ایجاد شده در جان تیر آهن به محاسبات فنی و زاویه برش α بستگی دارد. این زاویه معمولاً بین ۴۵ تا ۶۰ درجه متغیر است.

قیمت تیرآهن - فرآیند تولید تیرآهن
 

مزایای تیر لانه زنبوری

مزایای تیرآهن لانه زنبوری عبارت است از:
1-مقرون‌به‌صرفه و کاملاً اقتصادی

2-تحمل بار بالا

3-مقاومت بیشتر

4-افزایش استحکام و مقاومت بدون بار اضافه

5-افزایش بار خمشی

6-کاربردهای متنوع در انواع صنایع به ویژه پل سازی، حمل و نقل، عمران و غیره

معایب تیر لانه زنبوری
تیر لانه زنبوری دارای معایب و اشکالاتی در اجرا و بهره برداری نیز می باشد.در ساخت تیر لانه زنبوری می بایست اصول کاملاً رعایت گردیده در غیر این صورت احتمال تخریب تیر زیر بار وارد شده وجود خواهد داشت. ایراد اساسی تیر لانه زنبوری، وجود حفره ها است که باعث کاهش مقاومت برشی تیر در محل اتصال پل به ستون یا اتصال تیرآهن تودلی (تیر فرعی) به پل لانه زنبوری می شود. معمولاً این عیب باعث ممنوعیت تیر لانه زنبوری می شود. برای رفع این عیب و تأمین مقاومت برشی از دست رفته، بعضی از حفره ها را با ورق فلزی پر می کنند. تیر لانه زنبوری در ساختمان اسکلت فلزی می تواند به صورت پل، فقط در یک دهانه یا به صورت پل ممتد به کار رود.

وزن تیرآهن های معمولی


در کشورهای مختلف مهندسین و مجریان پروژه های عمرانی جهت تحلیل و طراحی استاندارد، دقیق و اصولی محاسبات خود از کتابچه اشتال که به عنوان مهمترین منبع مشترک و کارآمد است استفاده می نمایند. برای مشاهده جدول وزنی انواع تیرآهن معمولی طبق وزن های استاندارد اشتال کلیک نمایید. جدول تحمل بار تیرآهن از کاربردی ترین جداول برای مهندسین محاسب محسوب می گردد که می توان براخی از موارد را در کتابچه اشتال استخراج نمود. مسلماً با افزایش ارتفاع مقطع تیرآهن، مقاومت آن در برابر بار افزایش می یابد به عنوان مثال مقاومت تیرآهن 16 نسبت به مقاومت تیرآهن 14 بیشتر می باشد. برای مشاهده جدول وزنی انواع تیرآهن معمولی طبق وزن های استاندارد اشتال کلیک نمایید.


تولید کنندگان تیرآهن:
تولید کنندگان مختلف تیرآهن به شرح زیر می باشد:

 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه فولاد فردوس باختر
 • کارخانه فولاد خوزستان
 • کارخانه فولاد شاهین بناب
 • کارخانه فولاد فایکو
 • کارخانه فولاد کوثر اهواز
 • کارخانه فولاد ناب تبریز
 • کارخانه فولاد آریا ذوب
 • کارخانه فولاد یزد
 • کارخانه فولاد کرمانشاه
 • کارخانه آریان فولاد
 • کارخانه فولاد ظفر بناب


برای مشاوره با کارشناسان فروش و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 43000023-021 تماس حاصل فرمائید.
منبع: https://www.asroon.ir/products/detail/تیرآهن-معمولی--IPE-/107/view/

 • ismaeil sahab

کاربرد ورق سیاه و ورق روغنی

ورق روغنی چیست
نورد گرم غالبا برای محصولاتی با سایز بزرگ مورد استعمال قرار می‌گیرد . علت این دستور این است که تولیدات بزرگ می بایست صورت متمایزی داشته باشد . ورق های نورد گرم شده در کارخانجات تحت عنوان ماده نخستین برای ساخت ورق های سرد مورد به کارگیری قرار می‌گیرند . نورد سرد به طور معمول برای تولیدها کوچک خیس مورد به کارگیری قرار می‌گیرد که نیاز به استمرار و انعطاف بالاتری دارا هستند . ورق های روغنی و گالوانیزه غالبا در ساخت و ساز ساختمان , قطعات اتومبیل , اثاثیه خانگی و مبلمان مورد به کارگیری قرار می‌گیرند .

مزایا و معایب ورق های سرد و گرم

قیمت ورق روغنی - فولاد مارکت
بعدها ورق سرد نسبت به ورق گرم با جزییات بیشتر است . در حقیقت نورد سرد باعث ایجاد بعدها پایانی دقیقتر میگردد . با این وجود انواع ورق روغنی و ورق گالوانیزه نسبت به ورق سیاه محدود خیس بوده و به صورت های مربع , مدور و مسطح تغییر تحول صورت مییابد . همینطور قابلیت و امکان انعطاف پذیری ورق سیاه نسبت به ورق های سرد بیشتر هست و می توان آن را به طریق های متفاوتی در آورد .

https://www.asroon.ir/news/detail/لوله-مانیسمان-چیست-/1029/view/

مدل بندی کلی فرایندهای نورد

ورق روغنی چیست و بررسی قیمت ورق روغنی
نورد عبارت است از یک پروسه فعالیت پلاستیک که بر روی فلز در میان دو غلتک در اکنون چرخش انجام میگیرد . اشکال نورد و روش های گوناگون آن براساس حالت و کاربردهای گوناگون صورت میگیرند که عبارتند از :

جهت نورد ( نورد طولی , نورد عرضی و نورد پیچی )
موقعیت حرکتی غلتک های نورد ( پیوسته یا این که نیز رفت و برگشتی )
شرایط حرارتی ( دما ) فلز : ( نورد سرد , نورد گرم و نورد داغ )
صورت متاع نورد شده ( ورق , شمش یا این که مقاطع ساختمانی )
در صورتیکه محورهای غلتک ها موازی بوده و دارنده قطر و سرعت دورانی یکسان باشند و در بر خلاف جهت نیز دیگر چرخش نمایند و قطعه فعالیت از دید خاصیت مکانیکی همگن بوده , صرفا با نیرو و گشتاور غلتک ها تکان نماید , پروسه نورد طولی نامیده می شود و بسته به‌این اینکه غلتک های کاری صاف و یا این که فرم دار باشند مال آخرین ورق یا این که مقاطع ساختمانی خواهد بود .

در صورتی‌که یک روند صورت دهی در دمایی چنان بالا انجام گیرد که در آن دما , نرخ قابل انعطاف شدن ناشی از حرارت بیشتر از نرخ فعالیت مشقت نتیجه ها از مراحل باشد , آن یک مراحل گرم کاری ( فعالیت گرم ) نامیده می شود . اکثر اوقات فرایندهای کارگرم به دماهای بالایی نیاز دارا هستند . از طرف دیگر عمل سرد عبارتی است که برای فرایندهای صورت دهی که در آن قابل انعطاف شدگی ناشی از حرارت در قبال ارتقاء عمل رنج فلز به صورت قابل مراعات ای کمتر باشد به فعالیت میرود . بسته به این که روند نورد یک فرآیند گرم عمل یا این که سرد فعالیت باشد , نورد گرم یا این که نورد سرد اسم می‌گیرد .

تفاوت کیفیت ورق سیاه و ورق روغنی

ورق روغنی
دستگاه ها و روش های تولیدی در مراحل نورد گرم دوچندان تکامل یافته بوده به طوری که تولیدها نتایج از نورد گرم مرغوب بوده و دارنده قیمتی ارزان خیس از ورق سرد میباشند . با این وجود بجهت گرانی دستگاه های نورد ورق سیاه فقط در صورت ها و مقدار های استانداردی ساخت می شود که درخواست‌کردن برای آن دوچندان میباشد . برای محصولاتی با سایز بزرگ خیس همواره از ورق گرم استعمال می شود چراکه تولیدها بزرگ می بایست صورت متمایزی داشته باشند .

تولیدات نورد سرد هم دارنده پوشش مرحله کیفیت خوب بالایی می‌باشند و از نظر صافی تراز و یکنواختی کیفیت بالاتری دارا هستند . میلگردهایی که با روند نورد سرد ساخت می گردند دارنده رنج بیشتر نسبت به میلگردهای تولیدی با نورد گرم می‌باشند . این در حالی است که‌این فرآیند در ایجاد ورق های فولادی معکوس بوده و میزان کربن در ورق های نورد گرم بیشتر بوده و ورق

https://www.asroon.ir/products/detail/پشم-شیشه/112/view/
ورق روغنی چیست؟


ورق روغنی به ورق‌هایی گفته می شود که با تکنولوژی نورد سرد ایجاد می گردند که در‌این فرایند , توسط نورد ورق‌های با ضخامت بالا به ضخامت زیر خیس تبدیل می گردند . به دلیل به کارگیری از نورد سرد درین فرایند , ورق‌های نورد شده از کیفیت ظاهری بالایی برخوردار هستند و به همین منظور این دسته ورق بیشتر در مواقعی که کیفیت ظاهری جنس از اهمیت بالایی برخوردار‌است , کاربرد داراست .

به کارگیری از تکنولوژی هیدروفرمینگ یا این که صورت دهی هیدرولیکی ورق از روش‌های مقرون به صرفه برای شکل‌دهی فلزات انعطاف پذیری خمچون برنج , آلومینیوم , فولاد و . . . است . این فناوری , از قبلی از مبارزه جهانی دوم به‌وجود آمود . از سال ۱۹۸۰ در ساخت قطعات ماشین و بدنه هواپیما استفاغده شد و در سالیان ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ , این روش ترقی های متعددی پیدا کرد . درین روش یک سیال هیدرولیکی برای فشرده کردن ورق‌ها در دمای اتاق و در یک قالب منحصربه‌فرد مورد به کارگیری قرار میگیرد . قطعات ساخت شده بدین روش معمولات محکم و سفت بوده و هزینه کمتری نسبت به دیگر روش‌های پرس دارا‌هستند . در واقع استعمال از طریق هیدروفرمینگ ورق , از نقش مهمی در کاهش وزن قطعه و کاهش هزینه‌ها برخوردار‌است .

گونه های ورق روغنی


ورق‌های روغنی با اعتنا به جور آلیاژ و عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن ها در سه مدل حیاتی جای می گیرند :

ورق‌های روغنی معمولی ( نظیر ورق روغنی st12 )
ورق‌های روغنی نصفه جاذبه ( مثل ورق روغنی st13 )
ورق‌های روغنی فوق گیرایی ( مثل ورق‌های روغنیst14 )
ورق‌های روغنی در بعد ها و اندازه‌های متفاوت در بازار وجود دارا هستند که در موقعیت استاندارد ضخامت آنان به طور معمول میان ۰ . ۰۳ تا ۳ میلی‌متر بوده و پهنا آن ها حدود ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی‌متر است . ورق‌های نورد سرد یا این که به عبارتی ورق‌های روغنی مبنا و مبنا ایجاد ورق‌های گالوانیزه ( ورق سپید ) میباشند . ورق‌های رنگی گالوانیزه که به ورق‌های رنگی در بازار پر اسم و رسم میباشند , از ورق گالوانیزه نپخته به وجود میایند . ورق‌های روغنی از وزن استاندارد ویژه برخوردار بوده که نسبتاً با وزن آهن معمولی یکی می باشد .

 

https://ahanonline.blogsazan.com/post/3Mg4/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%88%D8%B1%D9%82-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D9%88%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86%DB%8C

 

https://www.asroon.ir/products/detail/ورق-روغنی/122/view/

 

کاربرد ورق روغنی در صنعت

بروزترین لیست قیمت ورق آهن گالوانیزه، روغنی و سیاه (قیمت بازار)
ورق‌های روغنی دارنده کاربردهای فراوانی در صنعت میباشند . به صورت نمونه ورق روغنی فوق گیرایی برای ایجاد غربال ماشین کاربرد دارااست . ورق روغنی فوق گیرایی هم در بدنه اتومبیل‌ها به کارگیری می‌گردد . از ورق روغنی EK2 برای اجاق‌گاز گازهایی که کاغذ فلزی لعاب گیر دارا هستند و از ورق روغنی گونه QSTE ضد سایش برای قطعات زیرین خودرو به کارگیری میشود . برای ایجاد اگزوز هم از ورق روغنی با خصوصیت ضدخورندگی و زنگ‌زدگی به کار گیری می گردد .

از مهم ترین کاربردهای ورق روغنی می‌توان به به کارگیری در صنعت های اثاثیه خانگی , صنعت اتومبیل , رادیاتورسازی , ساخت بشکه و مخزن فلزی اشاره نمود . از معروف‌ترین برندهای سازنده ورق های روغنی در کشور ایران هم می‌توان از شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان , کمپانی هفت الماس و کمپانی فولاد غرب اسم پیروزی . بعضی از تاجران و بازگانان هم با ترقی تجارت جهانی , مبادرت به وارد کردن گونه های ورق روغنی از کشورهای فرنگی کرده‌اند که درین در بین ورق‌های وارد شده از کشورهای قزاقستان و روسیه از پرکاربردترین گونه های ورق روغنی فرنگی در بازار کشور‌ایران می باشند .

تفاوت سایز ورق سیاه و ورق روغنی

فرارو | کاربرد و قیمت انواع ورق آهن گالوانیزه، روغنی و سیاه (به ...
ورق خروجی نورد گرم ( ورق سیاه ) دارنده سطحی نسبتا وحشتناک هست و تلرانس های ابعادی آن هم بسیار ظریف نمی‌باشد . در نورد گرم ضخامت ماده حدودا از ۲۵ به ۶ میلی متر کاهش می‌یابد . در شرایطی‌که جنس باریک باشد ( ضخامت تا ۶ میلی متر ) ورق میتواند دور محوری پیچانده شود و کویل های ورق را تشکیل دهد . این کویل ها ماده اول برای روند نورد سرد هستند . در نورد سرد ورق هایی با پرداخت تراز بالا و تلرانس های کمتر و ضخامت مضاعف کم نتیجه ها می شود .

 • ismaeil sahab