آهن پخش , قیمت آهن , وبلاگ اینترنتی آهن

فروش آنلاین آهن , قیمت روز میلگرد , آهن آنلاین , میلگرد, قیمت میلگرد ,قیمت آهن , ورق سیاه , آهن اصفهان

آهن پخش , قیمت آهن , وبلاگ اینترنتی آهن

فروش آنلاین آهن , قیمت روز میلگرد , آهن آنلاین , میلگرد, قیمت میلگرد ,قیمت آهن , ورق سیاه , آهن اصفهان

پیوندها
پیوندهای روزانه

کاربرد ورق سیاه و ورق روغنی

ورق روغنی چیست
نورد گرم غالبا برای محصولاتی با سایز بزرگ مورد استعمال قرار می‌گیرد . علت این دستور این است که تولیدات بزرگ می بایست صورت متمایزی داشته باشد . ورق های نورد گرم شده در کارخانجات تحت عنوان ماده نخستین برای ساخت ورق های سرد مورد به کارگیری قرار می‌گیرند . نورد سرد به طور معمول برای تولیدها کوچک خیس مورد به کارگیری قرار می‌گیرد که نیاز به استمرار و انعطاف بالاتری دارا هستند . ورق های روغنی و گالوانیزه غالبا در ساخت و ساز ساختمان , قطعات اتومبیل , اثاثیه خانگی و مبلمان مورد به کارگیری قرار می‌گیرند .

مزایا و معایب ورق های سرد و گرم

قیمت ورق روغنی - فولاد مارکت
بعدها ورق سرد نسبت به ورق گرم با جزییات بیشتر است . در حقیقت نورد سرد باعث ایجاد بعدها پایانی دقیقتر میگردد . با این وجود انواع ورق روغنی و ورق گالوانیزه نسبت به ورق سیاه محدود خیس بوده و به صورت های مربع , مدور و مسطح تغییر تحول صورت مییابد . همینطور قابلیت و امکان انعطاف پذیری ورق سیاه نسبت به ورق های سرد بیشتر هست و می توان آن را به طریق های متفاوتی در آورد .

https://www.asroon.ir/news/detail/لوله-مانیسمان-چیست-/1029/view/

مدل بندی کلی فرایندهای نورد

ورق روغنی چیست و بررسی قیمت ورق روغنی
نورد عبارت است از یک پروسه فعالیت پلاستیک که بر روی فلز در میان دو غلتک در اکنون چرخش انجام میگیرد . اشکال نورد و روش های گوناگون آن براساس حالت و کاربردهای گوناگون صورت میگیرند که عبارتند از :

جهت نورد ( نورد طولی , نورد عرضی و نورد پیچی )
موقعیت حرکتی غلتک های نورد ( پیوسته یا این که نیز رفت و برگشتی )
شرایط حرارتی ( دما ) فلز : ( نورد سرد , نورد گرم و نورد داغ )
صورت متاع نورد شده ( ورق , شمش یا این که مقاطع ساختمانی )
در صورتیکه محورهای غلتک ها موازی بوده و دارنده قطر و سرعت دورانی یکسان باشند و در بر خلاف جهت نیز دیگر چرخش نمایند و قطعه فعالیت از دید خاصیت مکانیکی همگن بوده , صرفا با نیرو و گشتاور غلتک ها تکان نماید , پروسه نورد طولی نامیده می شود و بسته به‌این اینکه غلتک های کاری صاف و یا این که فرم دار باشند مال آخرین ورق یا این که مقاطع ساختمانی خواهد بود .

در صورتی‌که یک روند صورت دهی در دمایی چنان بالا انجام گیرد که در آن دما , نرخ قابل انعطاف شدن ناشی از حرارت بیشتر از نرخ فعالیت مشقت نتیجه ها از مراحل باشد , آن یک مراحل گرم کاری ( فعالیت گرم ) نامیده می شود . اکثر اوقات فرایندهای کارگرم به دماهای بالایی نیاز دارا هستند . از طرف دیگر عمل سرد عبارتی است که برای فرایندهای صورت دهی که در آن قابل انعطاف شدگی ناشی از حرارت در قبال ارتقاء عمل رنج فلز به صورت قابل مراعات ای کمتر باشد به فعالیت میرود . بسته به این که روند نورد یک فرآیند گرم عمل یا این که سرد فعالیت باشد , نورد گرم یا این که نورد سرد اسم می‌گیرد .

تفاوت کیفیت ورق سیاه و ورق روغنی

ورق روغنی
دستگاه ها و روش های تولیدی در مراحل نورد گرم دوچندان تکامل یافته بوده به طوری که تولیدها نتایج از نورد گرم مرغوب بوده و دارنده قیمتی ارزان خیس از ورق سرد میباشند . با این وجود بجهت گرانی دستگاه های نورد ورق سیاه فقط در صورت ها و مقدار های استانداردی ساخت می شود که درخواست‌کردن برای آن دوچندان میباشد . برای محصولاتی با سایز بزرگ خیس همواره از ورق گرم استعمال می شود چراکه تولیدها بزرگ می بایست صورت متمایزی داشته باشند .

تولیدات نورد سرد هم دارنده پوشش مرحله کیفیت خوب بالایی می‌باشند و از نظر صافی تراز و یکنواختی کیفیت بالاتری دارا هستند . میلگردهایی که با روند نورد سرد ساخت می گردند دارنده رنج بیشتر نسبت به میلگردهای تولیدی با نورد گرم می‌باشند . این در حالی است که‌این فرآیند در ایجاد ورق های فولادی معکوس بوده و میزان کربن در ورق های نورد گرم بیشتر بوده و ورق

https://www.asroon.ir/products/detail/پشم-شیشه/112/view/
ورق روغنی چیست؟


ورق روغنی به ورق‌هایی گفته می شود که با تکنولوژی نورد سرد ایجاد می گردند که در‌این فرایند , توسط نورد ورق‌های با ضخامت بالا به ضخامت زیر خیس تبدیل می گردند . به دلیل به کارگیری از نورد سرد درین فرایند , ورق‌های نورد شده از کیفیت ظاهری بالایی برخوردار هستند و به همین منظور این دسته ورق بیشتر در مواقعی که کیفیت ظاهری جنس از اهمیت بالایی برخوردار‌است , کاربرد داراست .

به کارگیری از تکنولوژی هیدروفرمینگ یا این که صورت دهی هیدرولیکی ورق از روش‌های مقرون به صرفه برای شکل‌دهی فلزات انعطاف پذیری خمچون برنج , آلومینیوم , فولاد و . . . است . این فناوری , از قبلی از مبارزه جهانی دوم به‌وجود آمود . از سال ۱۹۸۰ در ساخت قطعات ماشین و بدنه هواپیما استفاغده شد و در سالیان ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ , این روش ترقی های متعددی پیدا کرد . درین روش یک سیال هیدرولیکی برای فشرده کردن ورق‌ها در دمای اتاق و در یک قالب منحصربه‌فرد مورد به کارگیری قرار میگیرد . قطعات ساخت شده بدین روش معمولات محکم و سفت بوده و هزینه کمتری نسبت به دیگر روش‌های پرس دارا‌هستند . در واقع استعمال از طریق هیدروفرمینگ ورق , از نقش مهمی در کاهش وزن قطعه و کاهش هزینه‌ها برخوردار‌است .

گونه های ورق روغنی


ورق‌های روغنی با اعتنا به جور آلیاژ و عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن ها در سه مدل حیاتی جای می گیرند :

ورق‌های روغنی معمولی ( نظیر ورق روغنی st12 )
ورق‌های روغنی نصفه جاذبه ( مثل ورق روغنی st13 )
ورق‌های روغنی فوق گیرایی ( مثل ورق‌های روغنیst14 )
ورق‌های روغنی در بعد ها و اندازه‌های متفاوت در بازار وجود دارا هستند که در موقعیت استاندارد ضخامت آنان به طور معمول میان ۰ . ۰۳ تا ۳ میلی‌متر بوده و پهنا آن ها حدود ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی‌متر است . ورق‌های نورد سرد یا این که به عبارتی ورق‌های روغنی مبنا و مبنا ایجاد ورق‌های گالوانیزه ( ورق سپید ) میباشند . ورق‌های رنگی گالوانیزه که به ورق‌های رنگی در بازار پر اسم و رسم میباشند , از ورق گالوانیزه نپخته به وجود میایند . ورق‌های روغنی از وزن استاندارد ویژه برخوردار بوده که نسبتاً با وزن آهن معمولی یکی می باشد .

 

https://ahanonline.blogsazan.com/post/3Mg4/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D9%88%D8%B1%D9%82-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D9%88%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86%DB%8C

 

https://www.asroon.ir/products/detail/ورق-روغنی/122/view/

 

کاربرد ورق روغنی در صنعت

بروزترین لیست قیمت ورق آهن گالوانیزه، روغنی و سیاه (قیمت بازار)
ورق‌های روغنی دارنده کاربردهای فراوانی در صنعت میباشند . به صورت نمونه ورق روغنی فوق گیرایی برای ایجاد غربال ماشین کاربرد دارااست . ورق روغنی فوق گیرایی هم در بدنه اتومبیل‌ها به کارگیری می‌گردد . از ورق روغنی EK2 برای اجاق‌گاز گازهایی که کاغذ فلزی لعاب گیر دارا هستند و از ورق روغنی گونه QSTE ضد سایش برای قطعات زیرین خودرو به کارگیری میشود . برای ایجاد اگزوز هم از ورق روغنی با خصوصیت ضدخورندگی و زنگ‌زدگی به کار گیری می گردد .

از مهم ترین کاربردهای ورق روغنی می‌توان به به کارگیری در صنعت های اثاثیه خانگی , صنعت اتومبیل , رادیاتورسازی , ساخت بشکه و مخزن فلزی اشاره نمود . از معروف‌ترین برندهای سازنده ورق های روغنی در کشور ایران هم می‌توان از شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان , کمپانی هفت الماس و کمپانی فولاد غرب اسم پیروزی . بعضی از تاجران و بازگانان هم با ترقی تجارت جهانی , مبادرت به وارد کردن گونه های ورق روغنی از کشورهای فرنگی کرده‌اند که درین در بین ورق‌های وارد شده از کشورهای قزاقستان و روسیه از پرکاربردترین گونه های ورق روغنی فرنگی در بازار کشور‌ایران می باشند .

تفاوت سایز ورق سیاه و ورق روغنی

فرارو | کاربرد و قیمت انواع ورق آهن گالوانیزه، روغنی و سیاه (به ...
ورق خروجی نورد گرم ( ورق سیاه ) دارنده سطحی نسبتا وحشتناک هست و تلرانس های ابعادی آن هم بسیار ظریف نمی‌باشد . در نورد گرم ضخامت ماده حدودا از ۲۵ به ۶ میلی متر کاهش می‌یابد . در شرایطی‌که جنس باریک باشد ( ضخامت تا ۶ میلی متر ) ورق میتواند دور محوری پیچانده شود و کویل های ورق را تشکیل دهد . این کویل ها ماده اول برای روند نورد سرد هستند . در نورد سرد ورق هایی با پرداخت تراز بالا و تلرانس های کمتر و ضخامت مضاعف کم نتیجه ها می شود .

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۹/۰۳/۰۳
  • ۵۴۳ نمایش
  • ismaeil sahab

نظرات (۱)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی